Twenty Thirteen - en to da translation catalogue (57 entries)

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
da: 2013-temaet for WordPress tager os tilbage til bloggen, og byder på en bred vifte af indlægsformater, der hver især er smukke på deres egen unikke måde. Designet bugner med detaljer – med alt lige fra en levende farvesammensætning og matchende header-billeder til en smuk typografi og ikoner, samt et fleksibelt layout der ser godt ud på enhver enhed, stor eller lille.

en: Appears in the footer section of the site.
da: Vises i footer sektionen på siden.

en: Link to full-size image
da: Link til fuld-størrelse billede

en: Main Widget Area
da: Primært widget område

en: Secondary Widget Area
da: Sekundært widget område

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
da: Vises på indlæg og sider i sidebaren.

en: Full resolution
da: Fuld opløsning

en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
da: Twenty Thirteen kræver mindst WordPress version 3.6. Du bruger version %s. Opdater og prøv igen.

en: Not found
da: Ikke fundet

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
da: Dette er lidt pinligt, er det ikke?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
da: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: Daily Archives: %s
da: Dagsarkiv: %s

en: Monthly Archives: %s
da: Månedsarkiv: %s

en: Yearly Archives: %s
da: Årsarkiv: %s

en: Archives
da: Arkiver

en: About %s
da: Om %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Vis alle indlæg af %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: All posts by %s
da: Alle indlæg af %s

en: Category Archives: %s
da: Kategoriarkiv: %s

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
da[0]: En tanke om &ldquo;%2$s&rdquo;
da[1]: %1$s tanker om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Comment navigation
da: Kommentar navigation

en: &larr; Older Comments
da: &larr; Ældre kommentarer

en: Newer Comments &rarr;
da: Nyere kommentarer &rarr;

en: Comments are closed.
da: Der er lukket for kommentarer.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Læs resten <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
da: Sider:

en: Edit
da: Rediger

en: Permalink to %s
da: Permalink til %s

en: Leave a comment
da: Skriv en kommentar

en: One comment so far
da: Én kommentar indtil videre

en: View all % comments
da: Vis alle % kommentarer

en: Nothing Found
da: Intet fundet

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%1$s">Start her</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
da: Beklager, men din søgning gav ingen resultater. Prøv igen med nogle andre søgeord.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: Semantic Personal Publishing Platform
da: Personlig semantisk publiceringsplatform

en: Proudly powered by %s
da: Drevet af %s

en: Navigation Menu
da: Navigationsmenu

en: Page %s
da: Side %s

en: Posts navigation
da: Indlægsnavigation

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
da: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre indlæg

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Nyere indlæg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Post navigation
da: Indlæg navigation

en: Sticky
da: Fremhævet

en: View all posts by %s
da: Vis alle indlæg af %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
en: %1$s on %2$s
da: %1$s den %2$s

en: Skip to content
da: Videre til indhold

en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
da: <span class="attachment-meta">Udgivet den <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> i <a href="%3$s" title="Tilbage til %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
da: <span class="meta-nav">&larr;</span> Forrige

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Næste <span class="meta-nav">&rarr;</span>

[ctx: header image description]
en: Circle
da: Cirkel

[ctx: header image description]
en: Diamond
da: Diamant

[ctx: header image description]
en: Star
da: Stjerne

en: Search Results for: %s
da: Søgeresultater for: %s

en: Tag Archives: %s
da: Tag-arkiv: %s

en: %s Archives
da: %s arkiver

en: the WordPress team
da: holdet bag WordPress
